Zamknij  ogłoszenia XXVI Niedzieli Zwykłej 2016

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
XXVI NIEDZIELA  ZWYKŁA - 25. 10. 2016 

1.     W dzisiejszą niedzielę na apel ks. Biskupa zbieramy ofiary do puszek na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi we Włoszech.
Drodzy Diecezjanie
Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, a także w duchu chrześcijańskiej miłości i miłosierdzia, Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o przeprowadzeniu we wszystkich diecezjach polskich zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi jakie miało miejsce we Włoszech. Liczne wstrząsy spowodowały śmierć wielu osób i pozbawiło tysiące mieszkańców dachu na głową. Nie możemy pozostawać obojętni wobec tej tragedii.
Dlatego, proszę aby przeprowadzić we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórkę ofiar na ten cel.
Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie, prosząc jednocześnie o modlitwę w intencji cierpiących z powodu tego kataklizmu oraz tych którzy zginęli w trzęsieniu ziemi.
Z pasterskim błogosławieństwem    +Kazimierz Gurda Biskup Siedlecki
2.    Dzisiaj na godz. 12.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy podjęli duchową adopcję dziecka nienarodzonego. Prosimy zabrać ze sobą świece.
3.    Msza św. w intencji Ojczyzny – także dzisiaj poprzedzona  zostanie modlitwą różańcową o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.
4.    W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Różaniec każdego dnia będziemy odmawiać po Mszach św. wieczornych. Różaniec dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Za pobożne odmówienie części różańca świętego w kościele, kaplicy lub w gronie rodzinnym można zyskać odpust zupełny, spełniając następujące warunki: pięć dziesiątków należy odmówić w sposób ciągły, łącząc z modlitwą ustną rozważanie tajemnic.
5.     W I sobotę na Mszy św. o godz. 7.00 – Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zapraszamy.
6.    W sobotę  również przypada liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła - na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji s. Teresy z okazji Imienin. Serdecznie zapraszamy.
7.    Pierwsze spotkanie przygotowujących się  do Sakramentu Bierzmowania (II klasy gimnazjum) - w sobotę 1 października o godz. 10.30 w domu parafialnym. Natomiast dla kontynuujących przygotowanie do Bierzmowania (rok II - III klasy gimnazjum) spotkanie także w sobotę 1 października w domu parafialnym o godz. 9.00.
8.    I i II część katechezy dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św. dzieci w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.
9.    Bóg zapłać za ofiary  złożone na kościół za III kwartał 2016 r. mieszkańcom Dąbrówki Wyłazy -1560 zł. Bóg zapłać także za ofiary  złożone na witraż nowożeńcom: Cezaremu Jastrzębskiemu i Annie zd. Głuchowska – 500 zł i bezimiennie rodzinie z Dąbr. Ług – 500 zł  i indywidualnym ofiarodawcom – 100 zł.
10.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Nowak. Sprzątali: Monika Parapura, Adam Parapura, Krzysztof Janczak, Grzegorz Piekart, Henryk Prokurat, Zbigniew Walecki. Bóg zapłać. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy do sprzątania kolejnych mieszkańców Nowak wg listy wywieszonej w gablocie przed kościołem.
11.    W kancelarii parafialnej jest do odebrania październikowy numer miesięcznika „Różaniec” z wyjątkiem Skórca. Skórzec może odebrać ten numer w środę.
12.    W minionym tygodniu odszedł do Pana:  śp. Arkadiusz Wojewódzki l. 46 z Dąbrówki Wyłazy. Wieczny odpoczynek…

Komunikat Biskupa Siedleckiego na niedzielę 25 września br.
22.09.2016
Zaproszenie Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY na obchody jubileuszu 20 rocznicy beatyfikacji Błogosławionych Męczenników z Pratulina (2016) Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Diecezjanie! Nawiązując do mojego listu pasterskiego odczytanego w niedzielę 28 sierpnia br., chciałbym ponowić zaproszenie na uroczyste dziękczynienie Panu Bogu za beatyfikację Wincentego Lewoniuka i jego 12 Towarzyszy, Męczenników Podlaskich z Pratulina. Mija 20 lat od tego tak ważnego i doniosłego wydarzenia dla naszej Diecezji. Na niedzielę 2 października zapraszam mężczyzn. Podobnie jak w latach poprzednich niech to będzie pielgrzymka pokoleniowa, niech przyjadą razem dziadkowie, ojcowie i synowie. Dnia 6 października, czwartek, to dzień w którym przed dwudziestu laty Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił w Rzymie, naszych Męczenników błogosławionymi. Zapraszam wszystkich, którym pozwoli na to czas, aby przybyli do Pratulina i uwielbili Pana Boga za tak wielki dar dla naszego Kościoła. W sposób szczególny zapraszam tego dnia delegacje z parafii, którym patronują Błogosławieni Męczennicy i w których znajdują się ich relikwie. Dwa dni później, w sobotę 8 października, zapraszam młodzież naszej Diecezji, by w tym miejscu męczeństwa umocniła się w wierze. Tydzień później, 15 października, do naszego diecezjalnego sanktuarium w Pratulinie zapraszam Księży Proboszczów i Wikariuszy oraz wszystkich Księży spoza duszpasterstwa parafialnego, aby polecić kapłańską posługę Bogu przez wstawiennictwo naszych Męczenników. Natomiast w niedzielę 16 października przybędą w pielgrzymce do Pratulina Osoby Życia Konsekrowanego, by wychwalać Pana i śpiewać Mu pieśń wdzięczności. Niech nasi Błogosławieni Męczennicy Podlascy wypraszają dla naszego Kościoła Diecezjalnego potrzebne łaski. Z pasterskim błogosławieństwem BISKUP SIEDLECKI

ODPUST PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW.- 2016

 

ogłoszenia XXIV Niedzieli Zwykłej 2016

 

ogłoszenia XXIII Niedzieli Zwykłej 2016

 

ogłoszenia XXII Niedzieli Zwykłej 2016

 

ogłoszenia XXI Niedzieli Zwykłej 2016

 

Strona 1 z 67 następna » Idź do strony


„SMS z Nieba” to niekomercyjna inicjatywa, w której rozsyłane jest Słowo Boże, myśl świętego oraz newsy na tysiące telefonów komórkowych na całym świecie. czytaj więcej »

Parafia pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła
ul. Siedlecka 19, 08-114 Skórzec
tel. 0-25 631 28 24
wyślij e-mail
rss aktualności rss ogłoszeń rss ewangelii