Zamknij  Ogłoszenia - VI Niedziela Wielkanocna

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
  VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA - 01. 05. 2016
 
1.    Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe po Mszach św. wieczornych. Zachęcamy również do uczestnictwa w tych nabożeństwach przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach.
2.    We wtorek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za strażaków z okazji ich święta i wspomnienia św. Floriana. Serdecznie zapraszamy wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z naszej gminy i parafii. O godz. 13.00 organizatorzy zapraszają na Rodzinny Festyn Strażaka. Przewidziane są liczne gry i konkursy.
3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,  piątek i sobota  miesiąca. W czwartek zapraszamy  na Mszę św. dziękczynno-błagalną  o godz. 18.00, by naszą modlitwą otoczyć posługę i życie ks. Waldemara z racji Jego imienin. W piątek spowiedź od godz.16.00 a o 16.30 Msza św. z udziałem dzieci. Msza Święta w intencjach zgłoszonych do Cudownego Krzyża - o godz. 18.00 . Adoracja Najśw. Sakramentu przedłużona do godz. 21.00. Tego dnia rozpoczniemy także nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha św. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz cały różaniec (4 części), który poprowadzą Róże Różańcowe z Gołąbka.
4.    W przyszłą niedzielę 8 maja obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji ks. Stanisława Chryca z racji Jego imienin. Bardzo serdecznie zapraszamy.
5.    III i IV cz. przygotowania przed Chrztem Św. dzieci dla rodziców i chrzestnych  w sobotę o godz. 19.00 – w dużej sali domu parafialnego.
6.    W kancelarii parafialnej jest do odebrania majowy numer „Różańca”.
7.    W dniach 20-22 maja 2016 r. odbędzie się w Górze Kalwarii Spotkanie Młodych -  Marianki 2016. Koszt przejazdu i udziału w spotkaniu 90 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Pawła.
8.    W tym tygodniu kontynuujemy modlitwę o urodzaje – tzw. poświęcenie pól:
- dzisiaj w niedzielę o godz. 15.30 – Skórzec,
- poniedziałek o godz. 9.00 – Gołąbek i Żelków Kol., ul. Spokojna,
- wtorek o godz. 10.30 – Cisie Zagr. i Nowa Dąbrówka,
- środa o godz. 16.00 – Czerniejew,
- czwartek o godz. 16.00 – Stara Dąbrówka,
- sobota o godz. 11.00 – Dąbrówka Ług i Drupia,
- poniedziałek (9 maja) o godz. 16.00 – Nowe Iganie,
- wtorek (10 maja) – Boroszków i Niwka Mała.
Prosimy Straż Pożarną z poszczególnych miejscowości o czuwanie nad bezpieczeństwem procesji.
9.    Odwiedziny chorych:
- środa (4 maja) – Boroszków, Cisie Zagrudzie, Dąbrówka Stara, Niwka, Nowaki,
- czwartek (5 maja) – Dąbrówka Ług
- piątek (6 maja) – Wólka Kobyla i Drupia.
10.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom z Żelkowa Wsi. Sprzątali: Małgorzata Gajewska, Małgorzata Żydak, Edyta Żydak, Łukasz Łosiak, Paulina Kulikowska, Monika Iwańczuk, Małgorzata Wyrębiak, Anna Komorowska, Mariusz Stanisławowski, Grażyna Bar, Barbara i Wiktoria Jobczyk. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy do sprzątania kolejnych  mieszkańców Żelkowa Wsi z listy wywieszonej w gablocie przed kościołem.
11.    Bóg zapłać za złożone ofiary na kościół mieszkańcom Dąbrówki Wyłazy (I rata za 2016 rok) – 1770 zł.
12.    W przyszłą niedzielę 8 maja strażacy wraz z harcerzami organizują akcję charytatywną na rzecz Leny Rybak z Dąbrówki Nowej. Po każdej Mszy św. będą zbierać ofiary do puszek na ten cel.
13.    Skórzeckie Stowarzyszenie Dobroczynne organizuje kolonie letnie dla dzieci w dniach 23-30 sierpnia 2016 r. w Głuchołazach, w ośrodku Banderoza. Cena 470 zł. Zapisy oraz szczegółowe informacje w GOPS w Skórcu w pokoju nr 7 w dniach od 4 do 15 maja.

14.    Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na Diecezjalny Dzień Rodziny w Parczewie
Drodzy Diecezjalnie!
Chciałbym Was serdecznie zaprosić na kolejny już Diecezjalny Dzień Rodziny. Odbędzie się on w niedzielę, 8 maja br. w Sanktuarium Rodzin w Parczewie. Tematyka tegorocznego spotkania będzie skoncentrowana wokół małżeństwa, jako „sakramentu dnia codziennego”.
Zapraszam na nie w sposób szczególny rodziny, które zadeklarowały przyjęcie do swoich domów młodych ludzi z zagranicy przybywających na Światowe Dni Młodzieży. Pragnę udzielić im specjalnego posłania i błogosławieństwa, by byli dla młodych ambasadorami oraz świadkami Ewangelii. Proszę Księży Proboszczów o zachętę oraz pomoc w zorganizowaniu wyjazdów do Parczewa.
Niech Maryja Królowa Rodzin otacza nas swoją opieką i wstawiennictwem.
Z pasterskim błogosławieństwem
                              +Kazimierz Gurda
                                                                          BISKUP SIEDLECKI
15.    W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Zygmunt Tadeusz Miazga, l. 65, z Dąbrówki Stany. Pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…

ogłoszenia V Niedziela Wielkanocy

 

ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocy 2016

 

ogłoszenia parafialne -III Niedziela Wielkanocna

 

ogłoszenia parafialne -II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego) 2016

 

ogłoszenia parafialne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2016

 

Strona 1 z 64 następna » Idź do strony


„SMS z Nieba” to niekomercyjna inicjatywa, w której rozsyłane jest Słowo Boże, myśl świętego oraz newsy na tysiące telefonów komórkowych na całym świecie. czytaj więcej »

Parafia pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła
ul. Siedlecka 19, 08-114 Skórzec
tel. 0-25 631 28 24
wyślij e-mail
rss aktualności rss ogłoszeń rss ewangelii