Zamknij  Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Przenajśw. 2016

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
NIEDZIELA  TRÓJCY ŚW. - 22. 05. 2016 
1.    Wójt Gminy Skórzec w dniu dzisiejszym zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na Święto Ludowe do Wioski Indiańskiej w Grali Dąbrowiźnie. Uroczystości rozpoczną. o godz. 14.00 Mszą św. polową - modlić się będziemy w intencji Samorządu naszej Gminy, a przede wszystkim w intencji Polskiej Wsi o urodzaje  i Boże błog. dla  rolników Gminy i Parafii Skórzec.
2.    Zaliczenia dla młodzieży I roku przygotowującej się do bierzmowania w środę 25.05 w godzinach od 1400 do 1630 i w sobotę – 28.05. w godz. od 900 do 1230.
3.    W czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 12.00. Suma o godz. 10.30, a po niej procesja. Zapraszamy ministrantów, bielanki, chór, orkiestrę, strażaków i dzieci rocznicowe w albach. Prosimy również o przygotowanie ołtarzy i trasy procesyjnej. (W Cisiu Msza św. o godz. 17.00).
4.    W Oktawie Bożego Ciała procesje Eucharystyczne po Mszach św. o godz. 18.00.
5.    Zapraszamy na Nabożeństwa majowe po Mszach św. wieczornych. Zachęcamy również do uczestnictwa w tych nabożeństwach przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach.
6.    Bóg zapłać za ofiary  złożone na  kościół: za 2 kwartał 2016 r. – mieszkańcom Cisia Zagrudzia– 800 zł, mieszkańcom Drupii za 2 kwartał 2016 r  - 1.900 zł,  nowożeńcom Magdalenie i Adamowi Tyszuk – 400 zł i indywidualnym ofiarodawcom – 500 zł.
7.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Żelkowa Kol. z ul. Siedleckiej i Teodorowa Sprzątali: Marianna Talarska, Beata i Dominika Adamczewska, Ryszard Adamczewski, Przemysław Wyżywniak. Na poniedziałek zapraszamy do sprzątania kolejnych mieszkańców Żelkowa Kol. z ul. Siedleckiej a od soboty mieszkańców Żelkowa Kol. z ul. Spokojnej. wg kolejności  z listy wywieszonej w gablocie przed kościołem.
8.    Starosta Siedlecki i Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” zapraszają w dniu 29 maja na godz. 14.30 do Chlewisk, gmina Kotuń, na występ Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w ramach Rodzinnej Majówki na Ludowo. W programie przewidywany jest również przegląd zespołów folklorystycznych i młodzieżowych, kiermasz sztuki ludowej i degustacja potraw regionalnych.
9.    Przedszkole „Słoneczko” w Skórcu i grupa biegaczy „Skórzec biega” zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) na I bieg ze słoneczkiem, który odbędzie się 29 maja(niedziela) na posesji Sióstr Sercanek w Skórcu.
10.    Skórzeckie Stowarzyszenie Dobroczynne w dniu 5 czerwca 2016 r. od godz. 14.00 organizuje Dzień Dziecka na placu przy Gimnazjum w Skórcu. W programie loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, wesołe miasteczko – wstęp wolny dla wszystkich dzieci, konkursy, występy rodziców ze Szkoły Podst. w Skórcu i dzieci z Dąbr. Stany. Zapraszają Organizatorzy.
11.    Przypominamy, by nie stawiać samochodów przy parkanie wzdłuż  wjazdu na parking przykościelny. Jest to droga pożarowa, na której nie mogą stać auta, a także by nie blokować wjazdu i wyjazdu. Od wtorku rozpoczynamy przebudowę parkanu dlatego też prosimy by nie stawiać w ogóle w tym miejscu samochodów.
12.    Dziękujemy dzieciom rocznicowym a nade wszystko Straży Pożarnej, Orkiestrze i Chórowi za uświetnienie uroczystości peregrynacyjnej figury św. Michała Archanioła.
13.    W minionym tygodniu odeszli do Pana:  śp. Teresa Jastrzębska l. 88 z Czerniejewa i śp. Marianna Kokoszka l. 85 z Żelkowa Krza. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Św. 2016

 

Ogłoszenia - Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 2016

 

Ogłoszenia - VI Niedziela Wielkanocna

 

ogłoszenia V Niedziela Wielkanocy

 

ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocy 2016

 

Strona 1 z 64 następna » Idź do strony


„SMS z Nieba” to niekomercyjna inicjatywa, w której rozsyłane jest Słowo Boże, myśl świętego oraz newsy na tysiące telefonów komórkowych na całym świecie. czytaj więcej »

Parafia pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła
ul. Siedlecka 19, 08-114 Skórzec
tel. 0-25 631 28 24
wyślij e-mail
rss aktualności rss ogłoszeń rss ewangelii