Zamknij  Ogłoszenia - XVII Niedziela Zwykła 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA  - 26. 07. 2015

1.    Msza św. w intencji Ojczyzny dzisiaj o godz. 17.00 poprzedzona zostanie modlitwą różańcową o godz. 16.30.
2.    Od soboty rozpoczynamy miesiąc sierpień. Zapraszamy wszystkich do podjęcia całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa w rodzinach, parafii i w naszym narodzie.
3.    2 sierpnia (w niedzielę) wyruszy Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Kto nie może iść, może duchowo łączyć się z pątnikami – także za pomocą Katolickiego Radia Podlasie. W naszej parafii będziemy w tym dniu gościć pielgrzymów między godz. 10.00 a 12.00. Prosimy o przygotowanie napojów mieszkańców: Skórca, Ługu, Żelkowa Krza, Kolonii, Wsi, Zacisza, Wyględówki, Cisia, Dąbrówki Nowej i Starej oraz Wyłaz. Natomiast kanapki prosimy by przygotowali mieszkańcy: Stanów, Czerniejewa, Nowak, Boroszkowa, Niwek, Gołąbka, Wólki, Drupi, Grali i Żebraka.
4.    Od 3 do 14 sierpnia o godz. 21.00 w kościele parafialnym zapraszamy codziennie na Apel Jasnogórski. 2 sierpnia - towarzysząc pielgrzymom zapraszamy na Apel Jasnogórski do Wodyń.
5.    Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi - w najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.
6.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom ze Skórca z ul. Siedleckiej. Sprzątali: Barbara Mazur, Krystyna Kosmalska, Agata Kosmalska, Michał Czeluściński, Józef Myrcha, Henryka Czwujdak, Krystyna Kędziora, Anna Sieradzka, Janusz Bareja. Na poniedziałek  i sobotę zapraszamy do sprzątania kolejnych mieszkańców ze Skórca z ulicy Siedleckiej z listy wywieszonej w gablocie przed kościołem.
7.    Bóg zapłać za ofiary  złożone na rozbudowę kościoła: za 2 kwartał 2015 r. – mieszkańcom Dąbrówki Wyłazy – 1.600 zł i za tacę z dnia dzisiejszego, która przeznaczona jest na rozbudowę naszego kościoła.
8.    Wzorem lat ubiegłych Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje bezpłatną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego by w ten sposób wspomóc misje, ofiary wojen, prześladowań i kataklizmów na całym świecie. Zbiórka ta, w naszej parafii  będzie miała miejsce  w najbliższy piątek (31 lipca) od godziny 7.00 do godz. 14.00. Zużyty sprzęt będzie można złożyć na parkingu przykościelnym.
9.    Rozpoczęły się żniwa - pamiętajmy o wieńcach dożynkowych, o dziękczynieniu Panu Bogu za plony i chleb powszedni, stąd w ostatnią niedzielę sierpnia przeżywać będziemy doroczne dożynki. W tym roku jako dziękczynienie możemy złożyć ofiary pieniężne na witraż – Matki Bożej Bolesnej.
10.    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dbają o swoje groby (sprzątają, przecinają trawę, wyrzucają potłuczone znicze). Dysponent grobu bądź placu jest odpowiedzialny za porządek nie tylko na grobie, ale także wokół niego. Przypominamy także, że wszelkie prace budowlane (stawianie i wymiana pomnika, układanie kostki, wykonanie obramowania betonowego) należy wcześniej uzgodnić przed rozpoczęciem prac w kancelarii parafialnej. Firmy kamieniarskie wchodzące na cmentarz w celu wykonania prac winny przed ich każdorazowym rozpoczęciem zgłosić swoje wejście w kancelarii parafialnej.
11.    Wójt Gminy Skórzec przypomina, że konkurs na najczystszą wieś, najładniejszy ogródek warzywny, najładniejszy ogródek kwiatowy trwa. Zgłoszenia do konkursu do dnia 14 sierpnia br. Przewidziane są nagrody jak w ubiegłym roku.

Ogłoszenia - XVI Niedziela Zwykła 2015

 

Ogłoszenia - XV Niedziela Zwykła 2015

 

Ogłoszenia - XIV Niedziela Zwykła 2015

 

Ogłoszenia - XIII Niedziela Zwykła 2015

 

Ogłoszenia - XII Niedziela Zwykła 2015

 

Strona 1 z 57 następna » Idź do strony


„SMS z Nieba” to niekomercyjna inicjatywa, w której rozsyłane jest Słowo Boże, myśl świętego oraz newsy na tysiące telefonów komórkowych na całym świecie. czytaj więcej »

Parafia pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła
ul. Siedlecka 19, 08-114 Skórzec
tel. 0-25 631 28 24
wyślij e-mail
rss aktualności rss ogłoszeń rss ewangelii