Zamknij  Ogłoszenia - Niedziela Palmowa 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - 29. 03. 2015

1.    Poświęcenie palm - dzisiaj na każdej Mszy św. Przed kościołem i w kancelarii zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
2.    Trwa Seminarium Odnowy Wiary Szkoły Nowej Ewangelizacji - zapraszamy do kościoła na kolejne spotkanie dzisiaj na godz. 18.00.
3.    Spowiedź w Wielkim Tygodniu do Wielkiej Środy na Mszach Św. o godz. 7.00 i 18.00. Od Wielkiego Czwartku nie będzie Mszy św. i spowiedzi.
4.    W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczyna największe święta chrześcijańskie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego.
5.    W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły. Zapraszamy na Adorację (podobnie jak w Wielką Sobotę): rozpoczniemy o godz. 7.00 uroczystą Jutrznią – poranną modlitwą Kościoła i Wystawieniem Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Do Adoracji zapraszamy kolejno miejscowości
-    9.00 – Skórzec
-   10.00 – Ług
-   11.00 – Żelków Wieś, Kolonie, Kierz, Iganie Nowe i Wyględówka
-   12.00 – Czerniejew, Dąbrówka Stara i Nowa    
-   13.00 – Grala, Wólka i Drupia, Żebrak
-   14.00 – Niwka Mała i Duża, Nowaki, Cisie Zagrudzie                                    
-   15.00 – Gołąbek, Wyłazy Małe i Duże                                                          
-   16.00 -  Dąbrówka Stany
O godz. 16.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Skórca. Prosimy wyraźnie przygotować stacje w stałych miejscach. Po drodze Krzyżowej o godz. 18.00 - Nabożeństwo Męki Pańskiej. Od godz. 21.00 na czuwanie zapraszamy w sposób szczególny młodzież.
6.    W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, wspólnie w kościele będzie odprawiana w Wielki Piątek po przyjściu z Drogi Krzyżowej, przed nabożeństwem Męki Pańskiej, w Wielką Sobotę o 19.45, w piątek  10.04 – po Mszy św. porannej a w pozostałe dni przed Mszą św. wieczorną.
7.    Informujemy, iż Msze św. przyjęte w dniu 10 kwietnia na godz. 18.00 ze względu na Sakrament Bierzmowania będą odprawione w tym dniu o godz. 7.00.
8.    Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Prosimy przynieść świece - do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po Mszy św. procesja na cmentarz.
Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 w następującym porządku:
•    1 ksiądz: Żebrak, Grala, Wólka, Drupia, Podlipniak i Gołąbek
•    1 ksiądz: Czerniejew i Stany, a od 10.30 Dąbrówka Ług
•    1 ksiądz: Żelków Wieś, Kierz, Kolonie, Iganie Nowe i Wyłazy Małe i Duże
•    1 ksiądz: Boroszków, Niwka Mała i Duża, Nowaki, Cisie, Dąbrówka Nowa   i Stara
•    1 ksiądz: Skórzec od godz. 10.00 do 12.00 w kościele. Radni Parafialni ze Skórca zwracają się z prośbą by  przy poświęceniu pokarmów wszyscy, którzy chcieliby złożyć ofiary czy jajka w darze na Wielkanoc - uczynili to w kościele.
9.    Bóg zapłać za ofiary  złożone na rozbudowę kościoła: mieszkańcom Nowak za I kwartał 2015 r. – 2.020 zł. Listy dobrodziejów i ofiarodawców wywieszone są w gablocie przed kościołem.
10.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom z Dąbrówki Ług z ul. Leśnej sprzątali: Beata i Dorota Zowsik, Anna i Piotr Szostek, Ewa i Marek Wereda, Marta i Dariusz Duk, Urszula i Piotr Rusinek, Alina i Andrzej Wożny, Stanisław Olszewski, Sylwia i Karol Miłosz, Krystyna i Leszek Miłosz, Urszula Olszewska. Na poniedziałek zapraszamy do sprzątania kolejnych mieszkańców Dąbrówki Ług z ul. Leśnej  a Wielką Sobotę po nabożeństwie wieczornym  mieszkańców Dąbrówki Ług z ul. Słowackiego - z listy wywieszonej w gablocie przed kościołem.
11.    Serdecznie dziękujemy za świeże jajka mieszkańcom Żelkowa Wsi i Czerniejewa oraz za ofiary  na kwiaty do Grobu Pańskiego: 100 zł – mieszkańcom  Żelków Wsi i 150 zł – mieszkańcom Czerniejewa, oraz Państwu Stanisławowi i Stanisławie Zemło z Czerniejewa – 1.000 zł. Bóg zapłać.
12.    W kancelarii parafialnej jest do nabycia baranek paschalny z białej czekolady na stół wielkanocny w cenie 5 zł, a także jest tam do odebrania kwietniowy numer miesięcznika „Różaniec”.
13.    Odwiedziny chorych: we wtorek od godz. 8.30  w Żelkowie, Iganiach  oraz Wyłazach i od godz. 9.00 w Skórcu.
14.    Ukazał się nowy numer gazetki parafialnej  „W Cieniu Krzyża”  ponownie wydanej w kolorze oraz na wysokiej jakości papierze, a w niej : Odpusty w Kościele Katolicki – tego na straganie nie kupisz,  „Dzięki modlitwie skórzeckich parafian jestem dziś marianinem” – czyli wywiad z ks. Vadimem Mizerem,  Pierwsze piątki miesiąca – przywileje i obowiązki,  Harcerzem być – mity i fakty  i wiele innych ciekawych artykułów. Redakcja kwartalnika serdecznie dziękuje za bardzo pozytywny odzew podczas rozprowadzania poprzedniego, bożonarodzeniowego numeru, który to bardzo optymistycznie nastraja na przyszłość. Gazetka do nabycia u młodzieży przy wyjściu z kościoła. Koszt wydania gazetki wyniósł - 2,50 zł; tyle kosztuje gazetka, możemy do tej ceny dołożyć każdy grosz, który będzie wspierał zespół redakcyjny i naszą młodzież w jej akcjach.  Do nabycia również własnoręcznie wypiekane, wielkanocne ciasteczka, z których dochód zostanie przeznaczony na cele Wspólnoty Młodzieżowej – opłata dobrowolna.
15.    W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Janina Guzek l. 98 z Grali, śp. Janina Wereda l. 89 również z Grali i śp. Stanisław Zakrzewski l. 86 z Żebraka. Wieczny odpoczynek….

Ogłoszenia -IV Niedziela Wielkiego Postu 2015

 

Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu 2015

 

Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu 2015

 

Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu 2015

 

Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu 2015

 

Strona 1 z 54 następna » Idź do strony


„SMS z Nieba” to niekomercyjna inicjatywa, w której rozsyłane jest Słowo Boże, myśl świętego oraz newsy na tysiące telefonów komórkowych na całym świecie. czytaj więcej »

Parafia pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła
ul. Siedlecka 19, 08-114 Skórzec
tel. 0-25 631 28 24
wyślij e-mail
rss aktualności rss ogłoszeń rss ewangelii